מודיעין תחרותי

עולם העסקים של היום טומן בחובו אתגרים חדשים שעל ארגונים ועסקים חלה חובת ההתמודדות עימם על מנת לשרוד בשוק תחרותי מאין כמותו שלא היה קיים בזמנים עברו. התחרות הגדולה בין הארגונים נסובה סביב נושא השווקים בארץ ובעולם, קהל יעד ולקוחות, חומרי הגלם הנרכשים, מיצובו של העסק, פרסום ועוד. לעיתים לא מעטות, ראשי הארגונים וההנהלה נוטלים החלטות הכרוכות בסיכונים רבים ולתהליך קבלת ההחלטות בארגון ישנו משקל רב באשר להמשך דרכו של הארגון. על מנת ליעל את הארגונים ולסייע להם להגיע להחלטות הנכונות ביותר מבחינתם ועל מנת שיהוו תחרות הולמת למתחרים, יש להיעזר בשרותי מודיעין תחרותי. שירותי מודיעין תחרותי נעשים בידי חוקר פרטי מיומן, בעל וותק וניסיון בתחום וזהו אחד מהשירותים הניתנים על ידי משרדי חקירות בנוסף לשירותים נוספים ביניהם – חקירות פרטיות, מודיעין עסקי, מידע עסקי, חקירות כלכליות ועוד.

מהו מודיעין תחרותי?

מודיעין תחרותי הוא דרך לאסוף מידע ולנתח אותו ויש באפשרותו לשנות תוכניות של עסקים וחברות שונים, לשנות את החלטותיהם וכל זאת על מנת ליעל אותם ולשפר את הביצועים שלהם בהשוואה למתחרים שלהם בשוק. מודיעין תחרותי מספק מידע על המתחרים של החברה או העסק, על מטרותיהם וכוונותיהם, כיצד הם פועלים, היכן נקודות החוזק שלהם והיכן נקודות החולשה. מודיעין תחרותי גם אוסף מידע על מוצרים חדשים העומדים לצאת לשוק מטעם המתחרים, מיזוגים, השתלטויות, טכנולוגיות חדישות ועדכניות, חוקים חדשים בתחום הרלוונטי. לכל ארגון וחברה חשוב לקבל את המידע בזמן אמת על מנת לפעול על פיו ולהשיג יתרון ניכר על פני המתחרים. משרדי חקירות פרטיות מעסיקים בלש פרטי המיומן ומקצועי בתחום זה.

מהי חשיבות מודיעין תחרותי?

מודיעין תחרותי טוב מספק מידע מהימן בזמן אמת , מידע אמין ואיכותי המושג באמצעות מודיעין תחרותי יש ביכולתו להביא אתכם לזכות במכרזים מבין כל שאר המתמודדים בשל הצעת מחיר אטרקטיבית שלכם ויסייע לכם להציע מחירים מצוינים לקהל היעד שלכם, מחירים טובים יותר משל המתחרים. התחרותיות הקיימת כיום בין ארגונים ועסקים שונים, גדלה לאין שעור במשך השנים , הכלכלה מבוססת כיום בין היתר על צבירת ידע, ויכולת לחקות את המוצרים של המתחרה ולהציע אותם במחירים אטרקטיביים. הנהלת הארגונים המקבלת את נתוני מודיעין תחרותי, פועלת בין היתר על פיו ומגיעה להערכות מצב חדשות והטמעת המידע הנרכש בארגון. חוקר פרטי העוסק במודיעין תחרותי, אמור להימצא בקשר רציף עם הנהלת הארגון.