חקירות כלכליות

לעיתים , אדם מסוים, חברה, עסק , ארגון או לשם עניין, כל גורם אחר , חייב לכם מאות אלפי שקלים ואף יותר, וגם על פי צו בית משפט, ואילו הוא, טוען כי אין באפשרותו לשלם לכם את הסכום אותו הוא חייב לכם. לעיתים אותו גורם עלול לטעון כי הוא פשט את הרגל והנה אתם רואים את כל כספכם נמוג בערפל. אך גם במקרים כאלה יש בהחלט מה לעשות והרבה. משרדי חקירות פרטיות העוסקים במגוון פעילויות כגון מודיעין עסקי, מידע עסקי, מודיעין תחרותי ועוד, מעניקים גם שירותי חקירות כלכליות המתבצעים בידיו של בלש פרטי מקצועי ובעל ניסיון רחב בתחום. חקירות כלכליות נועדו בסופו של דבר לחשוף את האמת על החייב שלכם, ולהחזיר לידיכם את הכסף ששייך לכם.

חקירות כלכליות – למה הכוונה ?

חקירות כלכליות המתבצעות בידי חוקר פרטי, נועדו לאתר בשבילכם מקורות הכנסה ונכסים בארץ וברחבי העולם השייכים לבעל חוב. חקירות כלכליות נועדו לא רק לשם גביית חוב , אלא גם לשם עיקול רכושו של החייב, בדיקת חוזקו הכלכלי והקצאת אשראי. במסגרת חקירות כלכליות, אמור משרד החקירות לסייע ללקוח שלו למצוא את אותם כספים שנעלמו לו מסיבה כלשהי וגם בין היתר לאתר רכוש ולהחזיר אותם אליו. כל הממצאים אותם יאסוף משרד החקירות , יסוכמו בדו"ח מיוחד מטעמו וישמשו כראיות והוכחות מוצקות בבית המשפט. במסגרת חקירות כלכליות, עולים החוקרים הפרטיים על נתונים מפתיעים, שהלקוח אפילו לא היה מודע להם, כך שהסיכוי של תשלום חובות ללקוח וחלוקת רכוש הוגנת, סיכוייהם גבוהים. מי מזמין בדרך כלל חקירות כלכליות? אנשים פרטיים, עורכי-דין, חברות פרטיות, גופים ממשלתיים וגם מוסדות פיננסיים.

סוגים של חקירות כלכליות

למעשה, ישנם שני סוגים של חקירות כלכליות: חקירות כלכליות על אנשים פרטיים וגם חקירות כלכליות על חברות וארגונים.

חקירות כלכליות המתמקדות באנשים פרטיים כוללות

חקירת בנקים רלוונטיים, בדיקה באם לחייב יש רכב משלו, בדיקה האם לחייב ישנם נכסים כגון קרקעות, בתים נדל"ן, חקירת הפרטים האישיים שלו, ביטוחים, מהם מקורות המחייה שלו, האם ישנן תביעות משפטיות העומדות כנגדו ותיקי הוצאה לפועל.

חקירות כלכליות על חברות כוללות

כמה רכבים מחזיקה החברה, מי הם בעלי המניות בחברה ואנשי ההנהלה, האם החברה מחזיקה בקרקעות, בתים או נדל"ן, חקירה של בנקים המעורבים עם החברה, תביעות משפטיות ותיקי הוצאה לפועל העומדים כנגד החברה, ולאילו חברות אחרות לחברה החייבת יש קשר.

חקירות כלכליות הינן חקירות מסועפות ביותר, אך כיום הן גם פופולאריות בשל האפשרות הגלומה בהן להחזיר חובות ונכסים, שלעיתים הלקוח כמעט וויתר עליהם.

חקירות כלכליות