בלש פרטי

מתי הכי חשוב לנו לקחת בלש פרטי?בלש פרטי

רוב האנשים כיום חושבים על בלש פרטי או חוקר פרטי רק כשהם חושדים כי בן או בת הזוג שלהם בוגדים והם רוצים לוודא אם זוהי סתם פרנויה קלה או חשד מבוסס. עם זאת, ישנן סיבות נוספות לקחת בלש פרטי מעבר לחקירות בגידה, כמו למשל איסוף מודיעין עסקי או בירורים כלכליים לפני ביצוע עסקאות וחתימות על חוזים.

אז למה הם לא תמיד שוכרים בלש פרטי?

למרות כל המחשבות, אנשים רבים נמנעים מלקיחת בלש פרטי מכיוון שנדמה להם כי אם יקראו עצות בפורומים שונים באינטרנט ויבצעו קצת עבודת בילוש הם יוכלו לחסוך כמה שקלים ועם זאת, הם טועים. לעתים דווקא יישום הטיפים שניתנים באינטרנט ללא כל אחריות, עשויים לסבך את האדם וזה עשוי לעלות לו הרבה יותר משהיה עולה לו לשכור בלש פרטי.

על אף שהמידע באינטרנט מאוד זמין, ברור מאליו לכל אדם שיש לו קצת הגיון כי לא כל דבר אפשר ללמוד דרך טיפים מהאינטרנט. באותה מידה שלא היינו לומדים מהאינטרנט איך לנתח את עצמנו, אלא הולכים לרופא שעבר הכשרה מתאימה, כך גם נעדיף לקחת בלש פרטי.

מה הופך בלש פרטי למוסמך לגלות מידע זה?

רבים אינם יודעים כי בלש פרטי הוא מקצוע המוסדר על פי חוק ולא כל אדם רשאי לעסוק בתפקיד. מעבר להיותו אזרח ישראלי הנקי מרישום פלילי, על הבלש הפרטי לקבל רשיון לעסוק בתחום ממשרד המשפטים ולעבור תקופת התמחות בת 3 שנים.

למרות שעל פניו, יכול הבלש הפרטי להסתמך על ציוד מעקב חדשני, הנכסים העיקריים שלו הם דווקא היכולת החברתית שלו המאפשרת לו להוציא את כל המידע הנדרש והניסיון שלו, שלפעמים מאפשר לו להגיע למידע שרוב האנשים לא היו יודעים כיצד למצוא.

מה הסיבות לשכור בלש פרטי?

ישנן 2 סיבות ראשיות שבגללן עליך לשכור בלש פרטי ושתיהן נוסבות סביב גילוי האמת – הראשונה היא בכדי להתמודד עם חשדות והשניה היא בכדי לחשוף מידע חבוי:

1. התמודדות עם חשדות – כאשר אנחנו חושדים במישהו שקשור אלינו כי הוא עושה דבר מה העשוי לפגוע בנו אישית, כלכלית או עסקית, קשה לנו לדעת איך לנהוג. אחרי הכל, הדאגה היא טבעית והגיונית ועם זאת, ישנם מקרים שבהם חשוב לנו לדעת בצורה חד משמעית האם יש אמת בחשדות או לא. במקרה כזה, בלש פרטי ישיג את כל ההוכחות הנדרשות ויעזור לך ליצור את הוודאות הנדרשת, בכדי לתכנן את הצעדים הבאים.

2. חשיפת מידע חבוי – כאשר אנחנו עומדים לחתום על הסכם או חוזה עם מישהו, אנחנו נרצה לוודא כי אין מידע שהם מסתירים מאיתנו. בניגוד לשלב הקודם, בסעיף זה מעניין אותנו דווקא עברו של האדם איתו אנחנו עומדים לבצע עיסקה כלשהי. בלש פרטי מיומן ידע איך לנבור בעברו של האדם השני ולגלות האם ישנם פרטים מעברו אותם הוא מסתיר.

ברגע שהבנו האם אנחנו מתמודדים עם חשד קיים או רוצים לגלות אם יש מידע חבוי בעברו של האדם, יהיה לנו קל יותר להבהיר לבלש פרטי לאיזה סוג של חקירה אנחנו מעוניינים לשכור אותו.

בכדי לקבוע פגישה שכזו עם בלש פרטי בהקדם יש להשאיר פרטים בתיבת יצירת הקשר עכשיו.