גילוי האזנות

חושדים שעוקבים אחריכם באמצעות שימוש במכשור טכני? חושדים שמישהו מתעד אתכם בהקלטות, האזנות סתר או צילום ללא ידיעתכם?

משרד להב חקירות מספק שירותי בדיקה, איתור וחשיפת אמצעים טכניים לתיעוד סמוי של האזנות סתר או צילום ותיעוד, במבני מגורים, משרדים וכלי רכב, במטרה לאתר מכשירי GPS סמויים, מיקרופונים ומערכות שמע סמויות, מצלמות סמויות, האזנות לקווי טלפון ומרכזות.
הבדיקות מבוצעות ע"י בודק מקצועי, בעל ידע וניסיון רב שנים, בליווי ציוד טכנולוגי מתקדם ביותר.

מהן האזנות סתר?

האזנות סתר הינן האזנות לשיחות המתנהלות בין שני אנשים, כל האזנה לשיחה המתבצע על ידי גורם שלישי, קליטה של שיחה, הקלטה של שיחה, ללא הסכמתו או ידיעתו של מנהל ,הינה אסורה על פי חוק. כאשר אין צו מטעם מבית המשפט, האזנות סתר מהוות עבירה פלילית ואף עבירה על חוקי הגנת הפרטיות.

בדיקת האזנות סתר

במידה ואתם חושדים כי מישהו מאזין לשיחות הטלפון שלכם בבית, בעבודה או ברכב, ניתן להזמין חוקר פרטי, אשר ברשותו הכלים המקצועיים לבדיקה של האזנות סתר. בדיקת האזנות סתר הינה בדיקה המתבצעת באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם המסוגל לזהות משדרים ומקלטים מכל הסוגים. בדיקה שכזו עשויה לקחת בין מספר שעות, ולעיתים אף מספר ימים, בהתאם לשטח ובהתאם למספר הקווים אותם יש לבדוק ובהתאם למספר האלמנטים, כמו בדיקה של האזנות המתבצעות על ידי תוכנות, משדרים סלולאריים, מיקרופונים, מצלמות ועוד. בדרך כלל, הבדיקה תהייה מקיפה ותכלול את כל קווי הטלפון, הפקסימיליות, חדרי המגורים, חדרי המשרדים ואף כלי הרכב. בדיקת האזנות סתר מתבצעת על ידי כלים מתקדמים, כדוגמת: מיקרופונים אלחוטיים, מיקרופונים סלולאריים, מערכות סריקה מסוג RF, מערכות סריקה סלולאריות, מפענחים ועוד. כלים אלו, מאפשרים זיהוי וגילוי של מכשירי האזנה. לא כל אחד מסוגל לבצע בדיקת האזנות סתר, ועל כן, חשוב לפנות אל בלש פרטי אשר ביכולותיו המקצועיות לבצע בדיקת האזנות סתר בצורה יסודית, אחראית ומקצועית.

האם ניתן למנוע האזנות סתר?

חשוב לזכור כי האזנות סתר הינן אסורות על פי חוק, פעמים רבות פונים אנשים אל משרדי חקירות פרטיות ומבקשים לבצע האזנת סתר לנשים שלהם, או לגורמים מסחריים – אלו, אסורים על פי חוק. יחד עם זאת, במידה והתגלו מכשירים לקליטת השיחות שלכם, חשוב מאוד, ראשית, לגלות אותן, ולאחר מכן, לנסות ולהשתמש בכלי תקשורת אחרים, כמו מכשירים חכמים המאפשרים למנוע האזנה על קווי הטלפון שלכם, ואף להימנע משימוש בטלפונים סלולאריים ובטלפונים אלחוטיים.

במידה ואתם חושדים כי מישהו מאזין לכם שלא כחוק, במידה ואתם שומעים רעשים או צפצופים בקווי הטלפון, הן הנייחים, ניידים או סלולאריים, ייתכן ומישהו מבצע האזנות סתר לקווי הטלפון שלכם.

מה האמצעים לביצוע בדיקות האזנה?

מערכת SPECTRUM ANALYZER.
ציוד מדידה, זיהוי והדמיה תרמיים.
מערכות סריקה, ניתור ומדידה לחללים ולקווים.
אנדוסקופ לצפייה באזורים קשים לגישה.
מכשור לאיתור אביזרים המכילים מתכות מגוונות.
מכשור לאיתור אביזרים צרכני מתח חשמל נמוך.
תוכנות מקצועיות מתקדמות לבדיקות מערכות מחשבים ותקשורת IP.

בלהב חקירות מתמחים באיתור של האזנות סתר, המתבצע באמצעות בדיקה יסודית, מקיפה ואמינה, בצורה מקצועית ובאמצעים המתקדמים ביותר.